Crazy patchwork PDF Tisk E-mail

Crazy patchwork neboli bláznivý patchwork je již po mnohá desetiletí jedním z velmi oblíbených typů patchworku. Jedná se vlastně o jakýsi Scrap quilt neboli quilt z odstřižků. Tradiční crazy quilt je ušitý pro současnou patchworkářku z poněkud netradičních látek. Jedná se o samet, brokát... látky, ze kterých bychom spíš čekaly ušité velké plesové šasty nebo potahy na křesla či zámecké židle. Nepravidelné kousky jsou po sešití zdobeny mnoha druhy vyšívacích stehů, doplněny stužkami, ozdobnými knoflíčky ...... Vedle tohoto tradičního Crazy patchworku existuje ale i mnoho dalších variant, kdy na šití používáme naši oblíbenou 100% bavlnu. Přijďte se seznámit s různými typy patchworku, s různými způsoby šití a zdobení. Od tradičního "crazy" k modernímu.

Materiál a pomůcky:

  • Zbytky látek na tradiční Crazy, zbytky 100% bavlny na moderní varianty
  • Nitě v barvě látek
  • Šicí potřeby, nůžky
  • Vyšívací bavlnky barevně ladící s látkami typu samet, brokát .... (určitý výběr látek a bavlnek bude k dispozici na kurzu)
Crazy s Log Cabin Crazy - džínový polštář Crazy patchwork a multicolor nitě Praktické využití Z plesových šatů, halenek ... Z malinkých odstřižků Pouzdro na mobil
 
< Předch.   Další >