Jo - Jo patchwork PDF Tisk E-mail

 Pouze ruční šití

JO-JO patchwork neboli Suffolkské věnečky je technika, při které vytváříme nařasená látková kolečka a v dnešní době za pomoci speciálních šablon i srdíčka a kytičky. Především z koleček můžeme vytvořit různé vzory. Výsledné dílko lze podložit jednobarevnou látkou, která prosvítá skrz otvory, které se vytváří mezi jednotlivými kolečky. S kolečky si také můžeme trochu pohrát a vytvořit z nich např. vánoční ozdoby – různé stromečky, sněhuláky, Santa Clause. Dále z koleček můžeme vytvářet kytičky, kterými lze dozdobit např. patchworkový košík nebo je můžeme použít přímo do krajiny, kterou vytvoříme jinou technikou. Nejen pomocí koleček, ale i srdíček a kytiček můžeme dozdobit oblečení, tašky, polštáře ...

Při kurzu se seznámíte jak s tradičním způsobem šití Suffolkských věnečků, tak i s moderním způsobem šití za pomoci šablon (4 velikosti koleček, po 2 velikosti srdíček a kytiček). Umělohmotné šablony budou při kurzu k dispozici a zároveň i k zakoupení. Při kurzu si můžete vyzkoušet i práci se speciálním kružítkem na vyřezávání koleček.

NOVĚ budete mít možnost si ušít i netradiční JO - JO. Tvarově má podobu čtverce a šitím se tedy jen částečně shoduje s vytvářením Jo - Jo koleček. Využití je ale daleko širší.

 

Materiál a pomůcky:

 

  • Látky v oblíbených barvách, případně zbytky vánočních látek. Na Jo - Jo jsou vhodné jak tenčí látky, tak i např. džínovina. Dají se využít i směsové materiály. Tzn., že není bezpodmínečně nutné mít 100% bavlnu.
  • Fólie na šablony, permanentní fix, tužka, nůžky na fólii, nůžky na látku či nejmenší řezací kolečko
  • Pevná niť v barvě látek, niť na džínovinu
  • Šicí potřeby
 
< Předch.   Další >