Moderní materiály PDF Tisk E-mail

V poslední době jeden z „nejužitečnějších“ kurzů a to nejen pro patchworkářky – quiltařky, ale pro všechny ty, které rády pracují s látkami, vlnou a rozličnými dalšími textilními materiály.

Jedná se o poněkud netradiční kurz. Domů si neodnesete žádný hotový výrobek, ale spoustu znalostí a také vzorky některých nových materiálů a ukázky jejich využití v praxi.

Přijďte se seznámit se širokou škálou výplňových materiálů. Dozvíte se, které jsou dostupné na našem trhu (vatelíny v různých kvalitách, jednostranně i oboustranně lepivý vatelín, termovýplň, sakon, tužší sakon, tuhá výplň do tašek či krabiček, bavlněný vatelín, směsová výplň (70 % ba a 30% PES) …. Většinu je možné zakoupit přímo na místě, ale také se seznámíte s dalšími, které i v zahraničí používají spíš výjimečně.

Přijďte se seznámit s různými typy vlizelinů – „klasický“ nažehlovací, ale nepružný a k tomu několik typů vodou rozpustných vlizelínů.  Každý z nich má trochu jiné využití – některé vypadají jako igelit, jiné jako obyčejný „papírový“ vlizelín.  Najdete zde i vodou rozpustný vlizelín lepivý …  Pomocí nich se vytváří různé typy výšivek, lze našívat stužky, vlny, drobné kousíčky látek, spojovat všechny tyto materiály jen pomocí ozdobných nití a mnohé jiné.

A použití lepicích „pavučinek“ či mřížek? Vyzkoušíte si či zopakujete, jak rychle tvořit aplikace, koláže…

Také Freezer paper nachází využití v mnoha technikách.

Seznámíte se s výztužnými materiály vhodnými pro strojové vyšívání, aplikace, našívání na pružné materiály.

Vyzkoušíte různé typy materiálů potřebných při žehlení  (nažehlování)  -  místo pečicího papíru.

A co takové názvy jako Tyvek, Lutradur (v různých gramážích), Evolon, Avalon, Angelina ("vlasy", fólie)... i to jsou materiály, které stále více pronikají do světa patchworku. Používají se samozřejmě především pro tzv. Art Quilty, ale i "obyčejný" patchwork s nimi můžete dozdobit, obzvláštnit ...

Materiál a pomůcky:

  • Zbytky látek
  • Psací potřeby 
  • Materiály k vyzkoušení jsou k dispozici na místě

Výztuhy, vlizelín, freezer paper Lepidla


S využitím lepivého vodou rozpustného vlizelínu

S využitím lepivého vodou rozpustného vlizelínu

 
< Předch.   Další >