Srdce pokaždé jinak PDF Tisk E-mail

Tento kurz má své opodstatnění nejen v období před Sv. Valentýnem. Budeme sice šít různá srdíčka, ale většina technik se dá využít i na šití zcela jiných motivů a tvarů. Je zde šití na papír, klasické sešívání a ozdobné prošívání, žinylka na mnoho způsobů, rag quiltové lemování u srdíčka prostorového, zajímavý lem se špičkami, který se šije rychlým postupem.

Na doplnění je možné využít decoupage (ubrousková technika) zajímavého srdíčka na látku. Vyzkoušíte si také a pokud vás to zaujme, tak si ušijete srdíčka technikou Jo-Jo za pomoci k tomu speciálních pomůcek (šablon). Velmi zajímavá je také technika spojování drobných odstřižků látek – vytvoření „látky“ vlastní a následné využití na rozličné tvary.

Na základě všech těchto dovedností můžete vytvořit nejen srdíčka 3D, ale také obrázky na zeď, polštáře, dečky na stolek, ubrusy či se dokonce pustit do deky. A budou i další inspirace.

Materiál a pomůcky:

  • Větší zbytky různých bavlněných červených, růžových a bordo látek
  • Červený len či směs viskóza s bavlnou, len s bavlnou - na žinylku (lze šít i z bavlny)
  • Červená džínovina na rag quiltové srdíčko (lze šít i z bavlny)
  • Kontrastní bavlněná látka (nejlépe bílá, smetanová či béžová)
  • Nitě v barvě látek
  • Šicí potřeby
  • Pravítko, kruhový řezák, podložka
  • Šicí stroj
  • Případně ubrousky s motivy srdcí, plochý štětec na decoupage
Quilt s ozdobným lemem:

Zbytky různých červených látek na šití na papír, látku na pozadí a lem – cca 30cm (na obr. žlutá s drobnými srdíčky), 20 cm červené na borduru a lem, 10 cm na druhou borduru. Vatelín a spodní látka - cca 50 cm. Bordury i velikost srdce je možné si libovolně pozměnit.

Quilt s šesti srdíčky:

Zajímavé látky s natištěnými srdíčky či zajímavé ubrousky se srdci. V rámci kurzu je možné si udělat decoupage na látku (potřebné lepidlo je k dispozici) a poté ji využít do quiltu či na srdíčka, která jsou po ušití naplněna vatelínem. Světlá látka na decoupage, růžová látka na pozadí – druhou část srdce.


  


  Srdce - dole s decoupage Srdce - trochu artu k tomu Jojo srdíčka Srdce - šití na papír Aplikace srdíček Aplikace srdíček 2 Aplikace srdíček 3 Srdce - šití na papír a rug quilt Polystyrénová srdíčka Srdíčko z odstřižků Zajímavá látka či ubrousek Šití na papír Polštářek z proužků Rag quiltové srdíčko Srdce - keramika na dozdobení Srdce - jehelníček?
 
< Předch.   Další >