Stack and Whack - Kaleidoskopy II. PDF Tisk E-mail

Druhá část oblíbené techniky. V této části si připravíte několik dalších typů bloků. Využijete látky, kterých jste měli na první typ kaleidoskopů málo. Tentokrát využijete látky, na kterých najdete osm opakování stejného vzoru, ale také látky, kde se vzor opakuje pouze šestkrát či dokonce jen čtyřikrát. Takže si připravte pestrobarevné látky s velkým vzorem, které jsou na tradiční patchwork nevhodné. Čím barevnější látka, tím budou kaleidoskopy zajímavější.

Materiál a pomůcky:

  • Pestrobarevná bavlněná látka s větším vzorem (ne např. drobné kytičky) – množství látky záleží na tom, po jakém úseku se vzor opakuje. Je třeba mít osm či šest opakování téhož vzoru. Na některé typy kaleidoskopů nám bude stačit pouze 6 případně 4 opakování. Vzor se může opakovat nejen po délce látky, ale také po šířce (v rámci šíře 140 cm může být vzor např. 2x). Ideální je opakování nejméně po 30 cm. Vhodné látky jsou ke koupi i přřímo na místě.
  • Látka barevně korespondující s pestrobarevnou látkou. Vhodné jsou „makaté“ či jednobarevné látky nebo látky s velmi jemným vzorem. Je dobré si připravit několik barevných variant.
  • Pravítka (pokud máte tak čtvercové i obdélníkové), otočný řezák, podložka
  • Nitě v barvě látky či v neutrální barvě, šicí potřeby
  • Špendlíky s placatou hlavičkou (možno zakoupit při kurzu)

 

Další variace základního vzoru Kaleidoskop Kaleidoskop s bordurou Jen vyskládáno Vyskládaná hvězda Vždy záleží především na látce

Na výběr je i několik dalších možností vzorů. Vše uvidíte při kurzu.

 

 
< Předch.   Další >