Večerní kabelky PDF Tisk E-mail

Šijete tašky a přitom vám stále chybí malá kabelka? Nebo tašky a kabelky zatím nešijete, ale chcete mít originál? Kabelku vhodnou na všední dny, ale i večer do společnosti? Tak toto je kurz právě pro vás. Kabelka může být ušita jako patchworková, ale pokud najdete zajímavou látku nebo máte zbytek látky od šatů či kostýmku, tak můžete použít právě tu. Nebo si můžete "látku" na kabelku vyrobit. Třeba při kurzech: Batiky, Art Quilt V. - Hrátky s vlnou, nití ..., Art Quilt III. - šablonování, tisk ..., Art Quilt IV. - Voskovky na látku, Paintsticks - obrázky u kurzů na to moc neukazují, ale uvidíte, že to je možné - vytvořit si autorskou látku.

Na kurzu si ukážeme pracovní postup, připravíte si střih, kabelku nastříháte a pustíte se do šití.

Velikost a tvar: 

Záleží zcela na vašich potřebách. V nabídce je několik tvarů a od každého i různé velikosti.

Materiál a pomůcky:

  • cca 40 cm látky (stačí šíře 110 cm) na vnější stranu kabelky a ucho - zdaleka se nemusí jednat o bavlněnou látku vhodnou na patchwork, můžete použít hrubou závěsovou či jinou dekorační tkaninu (bavlna, PES, směsové tkaniny ...)
  • látka na podšívku a kapsy - množství o něco větší, než na vnější stranu
  • výztužný materiál - ronar fix lux, ronopast, bavlněný vatelín (možno zakoupit na místě - vyberete si podle druhu kabelky)
  • dle druhu kabelky a druhu vnitřních kapes: zip na vnitřní kapsu, popruh, kroužky či polokroužky na ucho, karabinka, ozdobné zapínání .... (vše možno zakoupit na místě)
  • šicí potřeby (špendlíky ...), řezák, nitě v barvě k látkám
  • šicí stroj (dle vašich možností, při kurzu jsou ale stroje k dispozici)

Večerní kabelka Večerní kabelka s dlouhým uchem Večerní kabelka na magnet
 
< Předch.   Další >