Volné quiltování PDF Tisk E-mail

Quilting – česky prošívání – je textilní technika, při které dochází ke spojování většinou tří vrstev – horní patchworková část, výplň (vatelín, bavlněná výplň…), spodní látka. Quiltovat můžete podle předkreslených vzorů nebo také „VOLNĚ“ – bez jakéhokoliv předkreslování. Někdy se říká, že volné quiltování je vlastně takové malování jehlou.

Líbí se Vám tento způsob quiltování a nevíte, jak na to? Přijďte si to vyzkoušet na tento kurz. Pro Vás je lepší mít s sebou vlastní šicí stroj s patkou na volné quiltování nebo alespoň látací patkou. V případě, že nemáte možnost si přivézt vlastní šicí stroj, je možné si vyzkoušet volné quiltování na šicím stroji Bernette, ale především na šicím stroji značky Bernina - Aurora 440 QE. Zde můžete využít běžnou patku na volné quiltování nebo právě speciální BSR patku, kdy laser u této patky udržuje steh stále stejně dlouhý. Vaše volné quiltování bude tak dokonalé a profesionální.  Přijďte si to sami v klidu vyzkoušet.

Přijďte, získáte inspiraci, jak volně quiltovat, jaké vzory a kde používat a mnoho dalšího.

Materiál a pomůcky:

2 či 4 kusy jednobarevných látek (cca 30 x 30 cm)
1 či 2 kusy vatelínu stejné velikosti
Pro zkušenější quiltařky: 9 čtverců jednobarevných či makatých látek (cca 15 x 15 cm) – látky se mohou opakovat. Podkladová látka a vatelín 45 x 45 cm.
Bavlněné (quiltovací) nitě v kontrastní barvě vůči látkám
Šicí potřeby
Pravítko, podložka, otočný řezák,
Šicí stroj s patkou na volné quiltování či látací patkou.

 
< Předch.   Další >