Fused Quilt Art - Zahrada snů PDF Tisk E-mail

Aplikace tentokrát jinak

Chcete vytvářet obrázky (případně i polštáře) trochu jinak? Přijďte na kurz Fused Quilt Art. Použitý název kurzu "Zahrada snů" se vztahuje k výslednému obrázku. Vy ale můžete zvolit i zcela jiný motiv. Naučíte se různé postupy, jak vytvořit obrázek, který je ve svém výsledku vlastně jakousi nažehlovací aplikací.

Kurz se skládá ze dvou lekcí. Při první se seznámíte s různými pracovními postupy a navrhnete si a vytvoříte obrázek. Quiltovat (jak na stroji, tak i v ruce) můžete průběžně nebo nakonec po dotvoření celého obrázku. Tato aktivita vyžaduje více času, takže to bude jakýsi váš domácí úkol. V druhé lekci se pustíme do dokončovacích prací. Ty jsou dost odlišné od toho, co běžně používáte při dokončování quiltu. A opět je tu více, než jen jedna možnost, jak obrázek dokončit.

Bonus: Při první lekci budete mít možnost využít vyřezávací strojek Sizzix. Ve chvilce budete mít připraveny různé tvary květů, listy...

Materiál a pomůcky:

  • zbytky látek cca 20 x 30 cm. Mohou být ale i menší či větší. Vhodné jsou ručně barvené batiky, Bali batiky (voskové batiky), jednobarevné či "makaté" látky. Barvy záleží na zvolném motivu - představte si třeba letní zahradu (tráva, nebe, stromy, květiny, motýl, vážka...). Více barev znamená zajímavější obrázek. Samozřejmě můžete ale tvořit i fantazijní zahradu, zajímavé zákoutí domova. Vše je možné.
  • nažehlovací "pavučinka" v dostatečném množství (1 - 2 m) - např. Vliesofix (možno zakoupit při kurzu)
  • řezák, speciální kolečka k řezáku s vlnovkami (možno zakoupit na místě)
  • tenká výztuha, pevná výztuha - trochu větší, než velikost předpokládaného obrázku(také možno zakoupit až na místě)
  • nitě v barvě k látkám, bavlnky v barvě k látkám (obojí využije nejspíš až při domácím quiltování)
  • žehlička (jen pokud máte vlastní žehličku na aplikace či malou cestovní žehličku)

Takovýto podobný obrázek si můžete při kurzu vytvořit i VY. Ukážeme si různé postupy pro "patchworkovou část". Je to takové příjemné hraní, nejen pro ty, které nerady sešívají. Tato technika vám poskytuje obrovskou volnost při tvoření. Samozřejmě pak můžete znalosti využít i pro dotváření vašich moderních či snad i klasických quiltů.

Zahrada snů

Zahrada snů se stromy Zahrada motýlů

Tvorba z Olešnice 2016

Zahrady patchworkářek - rozpracováno Zahrada motýlů z Olešnice 2016 Moře snů - rozpracováno - Eva Chmelová I toto bylo vytvořeno v Olešnici :-) Zahrada květin - Olešnice 2016 Báječný stromový háj - Olešnice 2016

 
< Předch.   Další >