Náhodný obrázek

taskobatuzekzpredum.jpg
Inspirace PDF Tisk E-mail

DESKA - podložka pro MESH WORK - Japonský proplétaný patchwork

Na Mesh Work potřebujete desku, do které jdou dobře píchat špendlíky, drží tam a na které můžete zároveň žehlit. Současná žehlicí prkna vhodná příliš nejsou, vzhledem k tomu, že mají tenký potah a navíc jsou většinou kovová. Můžete použít i žehlicí část  "cestovní dvojdesky" - jedna část je určena na řezání, druhá na žehlení. Ale ne každá takovouto desku má k dispozici.

Takže, jak si vyrobit desku vlastní?

Deska by měla být alespoň 25 x 25 cm . Tzn. o něco větší (cca 10 cm), než největší blok, který plánujete vytvořit.. Potřebujete základní desku, kterou budete potahovat. Používala jsem dřevotřísku, ale dřevo je asi lepší - měkčí i jen pro zatloukání hřebíků. Může být i něco tenčího. Na tuto základní desku navrstvíte například filc. Je třeba poměrně hodně vrstev (cca 6 - 8, podle síly filce). Můžete ale využít i části starého oblečení, které je Vám líto vyhodit. A když takovou starou vlněnou sukni použijete na tuto podložku, tak třeba budete mít lepší pocit (alespoň já ho mám), než když ji jen tak dáte k či do popelnice. Na spodní vrstvu můžete případně použít i molitan. Na tyto spodní vrstvy položte 1 - 2 vrstvy vatelínu, spíš ale doporučuji hutnější termovýplň a vše potáhněte tužším plátnem  Přetáhněte plátno do rubu a přitlučte čalounickými hřebíčky nebo jednoduše malými hřebíčky s větší hlavičkou.

Vhodná by byla i kdysi používaná filcová podložka pod psací stroj. Její tloušťka byla cca 1 - 2 cm.  Novou se nám zatím nepodařilo sehnat.

Přeji úspěšnou výrobu.

Kdo přijede na kurz bez podložky, může si podložku zapůjčit. Většinou ale nestihnete dílo zcela dotvořit, z podložky se sundat rozdělaná práce nedá a následně je někdy problém s vracením podložky. Takže mít vlastní :) .... můžete pak v klidu pokračovat při vytváření dalších bloků.

 

Doma vyrobené podložky pro Mesh Work atd.

Také vhodná podložka

 

 
< Předch.